Medarbejdere hos Vitus Rejser

På Vitus Rejser kontor i indre København sidder vi ca. 25 rejseglade medarbejdere, der alle er vilde med at opleve verden. Vores egen rejseglæde fører vi videre til vores rejser og til vores gæster, når vi fra regnskabs- til salgsafdeling, på hver vores måde sigter mod at give jer årets bedste dage.

Nedenfor finder du en oversigt over medarbejderne på Vitus Rejsers hovedkontor. 
Vitus Rejsers rejseledere, kan du læse mere om her. 

Salgs- og rejsekonsulenter:

Ann-Mette Quistorff, Vitus Rejser
Ann-Mette Quistorff
Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk



Arne Holm, Vitus Rejser
Arne Holm
Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk



Ditte Johanensen, Vitus Rejser
Ditte Johansen
Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk



Helle Petersen, Vitus Rejser
Helle Pedersen
Salgschef
Telefon: 33 14 65 66
Mail: hcp@vitus-rejser.dk




Produktion og udvikling af rejser: 

foto_paa_vej
Hanne Svane Voss
Produktchef, krydstogter
Telefon: 33 76 64 55
Mail: hanne@vitus-rejser.dk



Lars Henriksen, Vitus Rejser
Lars Henriksen
Brandmanager
Telefon: 33 76 64 90
Mail: lars@vitus-rejser.dk



Lasse Borch, Vitus Rejser
Lasse Borch
Produktchef, Italien og Østeuropa
Telefon: 33 76 64 54
Mail: lasse@vitus-rejser.dk



Kirsten Hansen, Vitus Rejser
Kirsten Hansen
Produktchef og ansvarlig for skræddersyede grupperejser
Telefon: 33 76 64 70
Mail: kirsten.hansen@vitus-rejser.dk



Peter Paulsen, Vitus Rejser


Peter M. Paulsen
Produktchef, operarejser
Telefon: 33 14 65 66
Mail: pmp@vitus-rejser.dk
 



Ulrik Andersen, Vitus Rejser
Ulrik Bo Andersen
Produktchef, Vesteuropa og Norden
Telefon: 33 76 64 57
Mail: ulrik@vitus-rejser.dk



Foto paa vej
Margit Häggstrøm
IT og skræddersyede grupperejser
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk




Marketing:

MIkkel Ø. Andersen, Vitus Rejser
Mikkel Øhlenschlæger Andersen
Marketing og kommunikation
Telefon: 33 76 64 95
Mail: mikkel@vitus-rejser.dk



Foto paa vej


Katja Scholte
Marketing, grafiker
Telefon: 33 76 64 91
Mail: katja@vitus-rejser.dk

 


Signe Bonde Poulsen, Vitus Rejser
Signe Bonde Poulsen
Marketingchef
Telefon: 33 76 64 56
Mail: signe@vitus-rejser.dk




Operations og handling:

Bina Vinding, Vitus Rejser
Bina Vinding
 Afvikling og kvalitetssikring af især krydstogter
Telefon: 33 14 65 66
Mail: fly@vitus-rejser.dk



Helle Overgaard, Vitus Rejser


Helle Overgaard
Afvikling og kvalitetsikring af flyrejser
Telefon: 33 14 65 66
Mail: fly@vitus-rejser.dk



Martin Breidahl, Vitus Rejser
Martin Breidahl
Afdelingsleder 
Telefon: 33 14 65 66
Mail: fly@vitus-rejser.dk




Knud Erik Jensen, Vitus Rejser


Knud Erik Jensen
Afvikling og kvalitetssikring af busrejser
Telefon: 33 14 65 66 
Mail: operations@vitus-rejser.dk


 

Foto paa vej


Aase Dahl
Afvikling og kvalitetssikring af busrejser
Telefon: 33 14 65 66 
Mail: operations@vitus-rejser.dk
 




Økonomi:


Jytte Hansen
Arbejder i økonomiafdelingen
Telefon: 33 14 65 66
info@vitus-rejser.dk



Foto paa vej
Toni Thy Jensen
Arbejder i økonomiafdelingen
Telefon: 33 14 65 66
info@vitus-rejser.dk



Udvikling og IT:

Foto paa vej

 

Olav Døssing
Arbejder i økonomiafdelingen
Telefon: 33 14 65 66
Mail: olav@vitus-rejser.dk




Direktion og ledelse:

Heidi Maak, Vitus Rejser
Heidi Maak
Administrerende direktør
Telefon: 33 14 65 66
Mail: heidi@vitus-rejser.dk



Ingefred Egehave, Vitus Rejser

 

Ingefred Egehave
Økonomidirektør
Telefon: 33 14 65 66
Mail: ingefred@vitus-rejser.dk


Til top