Lad dig inspirere til den næste knappenål i dit rejsekort.

Medarbejdere hos Vitus Rejser

På Vitus Rejsers kontor i indre København sidder vores medarbejdere, der alle er vilde med at opleve verden. Vores egen rejseglæde fører vi videre til vores rejser og til vores gæster, når vi fra regnskabs- til salgsafdeling, på hver vores måde sigter mod at give jer årets bedste dage.

Nedenfor finder du en oversigt over medarbejderne på Vitus Rejsers hovedkontor. 

Vitus Rejsers rejseledere, kan du læse mere om her. 

Kontakt os

Åbningstider
Mandag - torsdag: Kl. 10.00-16.00
Fredag: Kl. 10.00-15.00

Vitus Rejser
Sølvgade 15-17, 1307 København K

Salg: 33 14 65 66 

Hvis du gerne vil i kontakt med medarbejderne hos Vitus Rejser er du velkommen til at skrive til: info@vitus-rejser.dk eller kundeservice@vitus-rejser.dk

Rejsekonsulenter, marketing, handling og produktion af rejser

Karina Mosgaard

Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk

 

Arne Holm

Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk

 

Trine Wolf Lundquist

Rejsekonsulent
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk

 

Oliver Aske Hansen

Trainee - Afvikling og kvalitetssikring af rejser
Telefon: 33 14 65 66
Mail: bus@vitus-rejser.dk

 

Rikke Beddall

Afvikling og kvalitetssikring af busrejser
Telefon: 33 76 64 72
Mail: bus@vitus-rejser.dk

 

Christel Ambæk

Afvikling og kvalitetssikring af flyrejser
Telefon: 33 76 64 72
Mail: fly@vitus-rejser.dk

 

Mette Tjæreborg

Afvikling og kvalitetssikring af busrejser
Telefon: 33 14 65 66
Mail: mette@vitus-rejser.dk

 

Christian Rantsén

Rejsekonsulent og it-support
Telefon: 33 76 64 55
Mail: christian@vitus-rejser.dk

 

Tina Lauda

Produktchef
Telefon: 33 76 64 96
Mail: tina@vitus-rejser.dk

 

Helle Pedersen

Salgschef
Telefon: 33 14 65 66
Mail: hcp@vitus-rejser.dk

 

Anne Høj 

Tekstforfatter, marketing og kommunikation
Telefon: 33 76 64 90
Mail: anne@vitus-rejser.dk

 

Signe Bonde Poulsen

Marketingchef
Telefon: 33 76 64 56
Mail: signe@vitus-rejser.dk

 

Økonomi

Lone Duchnik

Økonomi og bogholderi
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk

 

Toni Thy Jensen

Økonomi og bogholderi
Telefon: 33 14 65 66
Mail: info@vitus-rejser.dk

 

Tina Kaa

Økonomichef
Telefon: 33 76 64 77
Mail: tina.kaa@vitus-rejser.dk

 

Direktion 

Heidi Maak Glinvad

Administrerende direktør
Telefon: 33 14 65 66
Mail: heidi@vitus-rejser.dk

 

Pressehenvendelser

Heidi Maak Glinvad

Administrerende direktør
Telefon: 33 14 65 66 / Mobil: 27 26 65 00
Mail: heidi@vitus-rejser.dk

 

Signe Bonde Poulsen

Marketingchef
Telefon: 33 76 64 56 / Mobil: 22 48 07 93
Mail: signe@vitus-rejser.dk