Berlin · Nytår på Hotel Estrel & Stars in Concert
Fra 6.999,- pr. person
4 dage
- 2026:
- dec
- Gallabuffet med øl, vin og vand ad libitum
- Las Vegas-agtigt show
- Levende musik og dans
- 4-stjernet hotel
På det flotte Hotel Estrel har vi de bedste rammer om et festligt nytår med gallamiddag, Las Vegas-agtigt show, liveband, dans, musik og selvfølgelig fyrværkeri til midnat. Nytårsdag er der mulighed for at opleve en flot klassisk nytårskoncert.

Det flotte og moderne Hotel Estrel er specialindrettet til at afholde events, fester og shows.
Hotellet er særligt berømt for det store Berlinershow "Stars in Concert", der har spillet i mere end 25 år.
Her "genopstår" kendte navne som Elvis Presley, Marilyn Monroe, Louis Armstrong og mange andre i et show, der er Las Vegas værdigt.

Nytårsaften oplever vi en særudgave af showet, og vi forkæles med den store gallabuffet, levende musik og dans efter showet samt hotellets eget nytårsfyrværkeri og snacks efter midnat.
Dagen derpå er der stor brunchbuffet på hotellet med alt, hvad hjertet kan begære.
Som en ekstra mulighed tilbyder vi en festlig nytårskoncert 1. januar.
Inkluderet i rejsen
- 4-stjernet bus, inkl. pladsreservation og WiFi
- Færge Danmark-Tyskland t/r
- 3 nætter i Berlin på Hotel Estrel****
- 4 x morgenmad (1.-4. dag)
- 1 x frokost, inkl. øl, vin og vand ad libitum (4. dag)
- 2 x middag (1. og 3. dag)
- 1 x nytårsbuffet, inkl. øl, vin og vand ad libitum (2. dag)
- Byrundtur i Berlin
- Nytårsshowet Stars in Concert
- Dansktalende rejseleder på hele rejsen

Passer rejsen til dig?
Denne rejses program passer til dig, der er almindelig godt gående. Det svarer til, at du kan gå i et tempo på ca. 4 kilometer på 1 time.
Er du mindre godt gående, anbefaler vi rejserne under vores koncept ”I ro og mag”. Her er rejsernes program tilpasset dig, der ikke er så godt til bens.
Se alle ”I ro og mag”-rejser her.
Er nytårsrejser noget for dig?
Så vil du også synes om disse rejser.

- 2026:
- dec
Rhinen · Nytårskrydstogt
Flot og festligt nytårsarrangement på Rhinen ombord på det dejlige skib MS France. På denne festlige rejse sejler vi på den kønneste strækning af Den Romantiske Rhin og besøger både Rüdesheim, Heidelberg, Speyer og Strasbourg. Nytårsaften fejrer vi med manér med gallamiddag, gode vine samt musik.
Fra 12.999,-

- 2026:
- dec
Schwalenberg · Nytår
Tag med på en nytårsrejse til det hyggelige Hotel Schwalenberger Malkasten i den idylliske by, Schwalenberg. Her bor vi i charmerende omgivelser med bindingsværkshuse og brolagte gader. På hotellet er gæstfriheden stor, her er ægte tysk Gemütlichkeit, og nytårsaften forkæles vi med en 6-retters nytårsmenu og efterfølgende festaften med musik og dans.
Fra 5.199,-

- 2026:
- dec
Seinen · Nytårskrydstogt
Klassisk og meget populært nytårskrydstogt på Seinen med nytårsaften i byernes by, Paris. Flodkrydstogtet bringer os til Rouen og Honfleur, mens vi nyder livet og All Inclusive ombord på vores flotte skib. Nytårsaften skåler vi 2027 ind i godt selskab med et festligt Paris som bagtæppe.
Fra 14.999,-

- 2026:
- dec
Krakow · Nytår
Skyd nytåret ind i uforglemmelige omgivelser i en af Europas smukkeste byer. Polens gamle kongeby Krakow byder på et overflødighedshorn af kultur, historie og arkitektoniske mesterværker. Vi bor tæt på det hele på et flot 5-stjernet hotel, hvor der også venter os et brag af en nytårsfest.
Fra 7.999,-



